globus2

BĄDŹ NA
BIEŻĄCO

/  nasze plandeki są w Kanadzie, USA,
Unii Europejskiej, Argentynie,
Chinach, Meksyku, Polsce


 

Zabezpieczenie zbiornika na nieczystości płynne

 

15 września 2018 roku wykonywaliśmy dla jednej z firm wiertniczych zabezpieczenie zbiornika na tzw. "płuczkę wiertniczą". Zbiornik izolowaliśmy na początku tego roku, teraz inspektor ochrony środowiska zalecił przykrycie całości plandeką po to, żeby opary płuczki nie wydostawały się do atmosfery.
Praca niezwykle trudna ponieważ plandekę rozciągaliśmy nad zbiornikiem, a przy wadze 200 kg, nie jest to zadanie łatwe i proste.

 

 

 

 


 

Zabezpieczenie hali produkcyjnej

 

20 marca 2018 roku, wykonywaliśmy zabezpieczenie hali produkcyjnej w Poznaniu.
Nasze zadanie polegało na całkowitym odizolowaniu hali produkcyjnej, od hali remontowanej. Trudność zlecenia polegała na tym, że powierzchnia rusztowania miała 1072 mkw, które musieliśmy osłonić jedną, bardzo szczelną plandeką.

Plandekę razem z Relopack Spółka z o.o. mocowaliśmy do rusztowania. Przy wykonaniu osłony korzystaliśmy z uprzęży zabezpieczających dostarczonych nam przez firmę Wurth Polska. Praca wykonana w ciągu jednego dnia pracy!!!

 

 


 

Przyczepki samochodowe

 

Od 3 lat zajmujemy się także produkcją plandek na przyczepki samochodowe. Nie jest to główny profil naszej działalności, ale staramy się kilka przyczepek "wypuścić" miesięcznie w świat.
Plandeki zawsze robimy indywidualnie. Uwzględniamy wszystkie życzenia klienta, bardzo często sami też doradzamy "jak będzie dobrze".
Wynik jednej z naszych prac (13.03.18) na załączonych fotkach.

 

 


 

Teraz jeszcze lepiej
Zdjęcie poniżej pokazuje produkcję plandeki wg najnowszych standardów produkcji ze wspawanymi pasami wzmacniającymi.
Plandeka będzie używana na tzw. "łódce". Do produkcji wykorzystaliśmy folię o gramaturze 900 i dodatkowo całą konstrukcję wzmocniliśmy pasami PVC.
Wytrzymałość plandeki na rozrywanie wzrosła o 30%!!!

 


 

Nowa maszyna

W listopadzie 2017 roku, zakupiliśmy kolejny kombajn zgrzewający. Miło nam poinformować, że to druga tak nowoczesna i zaawansowana technologicznie maszyna zgrzewająca folię w Polsce.
Kombajn rozpoznaje rodzaj folii, sam potrafi dobrać temperaturę zgrzewu, posiada pamięć ustawień, może być kontrolowany z poziomu komputera i najważniejsze, potrafi zgrzać 18 mb w ciągu 1 minuty.
Główne zadanie nowej maszyny w naszej firmie to wzmacnianie plandek poprzez wspawywanie taśm wzmacniających i antykradzieżowych.
Dzięki tej technologii, plandeki produkowane w naszej firmie osiągną wytrzymałość o 30% wyższą niż standardowe.
Produkcję plandek ze wzmocnieniami rozpoczynamy od początku 2018 roku.
Mamy nadzieję, że stałe inwestowanie w park maszynowy, szkolenia w których bierzemy udział, inwestowanie w pracowników jeszcze bardziej będzie satysfakcjonowało naszych klientów.

 


 

Parasole

23 listopada na terenie województwa zachodniopomorskiego wykonywaliśmy zabezpieczenie konstrukcji osłaniających pracowników firmy, podczas wykonywania prac zewnętrznych. Do wykonania pracy użyliśmy folii transparentnej PVC, o grubości 0.80 mm. Był to warunek konieczny, gdyż pracownicy pod "parasolami" muszą widzieć, co robią. Zlecenie wykonaliśmy w ciągu jednego dnia roboczego.

Teraz musimy mieć tylko nadzieję, że komfort pracy na zewnątrz znacznie się poprawi.


 

Plandeka okryciowa- termiczna

Już jakiś czas temu opracowaliśmy metodę trwałego łączenia folii plandekowej z folią bąbelkową. Metoda "wynaleziona" przez nas bardzo skutecznie ogranicza koszty ogrzania dużych hal przemysłowych. Nasze ostatnie zlecenie to wykonanie plandeki o wymiarze 24x32, która będzie podwieszona na suficie, celem obniżenia wysokości hali, a co za tym idzie, ograniczenia wydatków na ogrzanie pomieszczeń. Badania laboratoryjne, jakie wykonaliśmy wskazały, że temperaturę w pomieszczeniu zaizolowanym w ten sposób można podnieść o 2-3 C. Mało, nie mało???
Przyjmując, że przed wykonaniem plandeki temperatura w hali oscylowała wokół 13 C, a po założeniu plandeki podniosła się do 16 C, ma to niebagatelne znaczenie przy ograniczeniu kosztów opału.


 

Domek... dla lalek

To oczywiście żart. W połowie października 2017 wykonywaliśmy plandekę okryciową na metalową konstrukcję, która ma zabezpieczyć zaawansowaną elektronikę przed działaniem czynników atmosferycznych.
Wymagania technologiczne producenta maszyny uniemożliwiają montaż skrzynki sterującej wewnątrz pomieszczenia, więc należało wykonać "budkę" pod sterowniki.

 

 

 

 

 

 

 


 

Hala sportowa Gorzów

Dnia 13 października 2017 roku montowaliśmy folię PVC na dachu hali sportowej w Gorzowie. Praca podzielona była na dwa etapy. Pierwszy to przygotowanie płacht łącznie ze wspawaniem izolacji termicznej (folia bąbelkową) i drugi, czyli montaż na konstrukcji hali.
Nie pierwsza to tego typu praca dla nas, ta wyjątkowa bo polegała na połączeniu nowej plandeki, z tą, która była już wcześniej zamontowana na konstrukcji dachu.

 

 

 

 

 

 


 

Brak ograniczeń

Kiedyś uważałem, że jakieś ograniczenia wielkościowe mamy. Granica ta się jednak dość mocno przesuwa, czego najlepszym przykładem jest zdjęcie poniżej.
Plandeka, którą wykonywaliśmy ma 123,40 mb. Jest to najdłuższa plandeka jaką wykonywaliśmy dotychczas.

 

 

 


 

Mrągowo 2017

W połowie września 2017 roku, wykonywaliśmy izolację obory na jednym z gospodarstw rolnych w okolicach Mrągowa. Pracę wykonywaliśmy w ekstremalnie trudnych warunkach pracy i przy bardzo dużej ilości elementów do "obrobienia". O skali trudności najlepiej świadczą zdjęcia, które przedstawiamy poniżej.

 

 

 

 


 

Hala produkcyjna

W przyszłym tygodniu będziemy wykonywać pokrycie hali produkcyjnej w jednym z gospodarstw rolnych w województwie zachodniopomorskim. Praca nasza będzie polegała na wykonaniu plandeki
ze świetlikami i montaż wszystkiego na konstrukcji stalowej. Efekty naszej pracy przedstawimy Państwu już wkrótce.

 

 

 

 


 

Teraz do Chin

Nasza firma zabezpieczała elementy maszyny, która zostanie wysłana do Chin w ramach kooperacji polskich i węgierskich inżynierów. Zlecenie było dla nas wyjątkowe, bo po raz pierwszy nie mogliśmy wykonać obmiarów urządzenia "z natury", a jedyne co mieliśmy to rysunki techniczne, na podstawie których wykonywaliśmy plandekę. Wszystko na szczęście wyszło perfekcyjnie, a efekt naszej pracy widoczny jest na załączonej fotce.
Naszym kooperantom bardzo dziękujemy za zaufanie i wiarę w nasze umiejętności.

 

 

 

 


 

Made in Pszczelnik

Nasze plandeki okryciowe Fol-Tech wyjeżdżają do Dortmundu.
Firma nasza wygrała konkurs ofert i wspólnie z naszym kooperantem z Katowic produkujemy i wysyłamy plandeki okryciowe do przykrywania nowych kontenerów mieszkalno-socjalnych.
Praca wymaga dość dużych umiejętności z tego względu, że budujemy ogromne sześciany, które nasuwane są na gotowe, przygotowane do wysyłki kontenery.
Po raz kolejny nasze produkty zdobywają rynki Europy Zachodniej.

 

 

 


 

Tetyń

20 czerwca 2017 roku, na jednym z gospodarstw rolnych w województwie zachodniopomorskim, wykonywaliśmy prowizoryczne zabezpieczenie połaci dachowej w budynkach gospodarczych.
Praca niezwykle trudna ze względu na zły stan techniczny dachu i wymogi inwestora związane z podwójnym położeniem folii.
Udało nam się przykryć i zabezpieczyć całkowicie 16 mb połaci, z ponad 100 mb do przykrycia. Resztę inwestor będzie zakrywał w swoim zakresie (brak mocy przerobowych uniemożliwia nam dalsze przykrywanie połaci).

 

 


 

Plandeki w Opolu

Na fotografiach widać efekt końcowy naszej pracy w Opolu. Elementy zostały zabezpieczone do transportu, zlecenie wykonaliśmy o czasie i był to największy tego typu ładunek "chroniony przez naszą firmę".

 


 

Viva Espania!
W ostatnim tygodniu maja 2017 roku, firma nasza zabezpieczała załadunek elementów zaawansowanej elektroniki do klienta w Hiszpanii.
Skrzynie miały wymiary 17,60x5.50x5.30 i każda z nich ważyła 160 ton. Praca nasza polegała na całkowitym zamknięciu drewnianych skrzyń w "workach foliowych". Wielkość skrzyń i procesy technologiczne wymusiły na nas podzielenie pracy na 2 dni robocze (29.05 i 02.06.2017).

 


 

1500 mkw zabezpieczenia

Ostatni tydzień listopada 2016 roku nasi pracownicy spędzili w Ożarowie Mazowieckim, gdzie wykonywali "prowizoryczne" zabezpieczenie dachu na jednej z mazowieckich firm. Po raz kolejny okazało się, że próby uszczelniania dachów metodą "papa na lepiku" zupełnie nie odpowiadają wymaganiom  szczelności połaci dachowej. Mimo tego, że dach był "naprawiany" relatywnie niedawno, woda lała się do środka strumieniami, uniemożliwiając wykonywanie jakiejkolwiek pracy wewnątrz hali.
Nasza praca polegała na czasowym zabezpieczeniu połaci dachowej folią zbrojoną rusztowaniową LD-PE, do wiosny, kiedy to będzie dach izolowany folią PVC.
Praca okazała się niezwykle trudna z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych, a praca którą powinniśmy wykonać w dzień, wykonywaliśmy 3 dni (nie zawsze niestety jest kolorowo). Mimo ogromnych trudności, zadanie wykonaliśmy.


 

PLANDEKI IZOLACYJNE

Nasza ostatnia praca to plandeki izolacyjne wykonywane dla Szczecińskich Kortów Tenisowych. Polegała ona na wykonaniu plandek, których rolą będzie obniżenie "sufitu", a co się z tym wiąże, obniżenie kosztów ogrzewania namiotów w okresie zimowym.
To kolejne zlecenie, które przyjęliśmy od w/w firmy, tak więc wcześniejsze plandeki w 100% spełniły swoje zadanie, obniżając wydatki na ogrzewanie pomieszczeń kortów tenisowych.
Praca o tyle ciekawa, że łączyliśmy plandeki okryciowe z taśmą kedrową celem wprowadzenia plandek we wcześniej przygotowane prowadnice.
Kolejny zadowolony klient bardzo cieszy.


 

MEGA ZBIORNIK!

W pierwszych dniach października 2016 roku, przystąpiliśmy do wykonania drugiego etapu uszczelniania zbiornika na nieczystości płynne, przy jednym z największych gospodarstw rolnych w regionie Polski Północno-Zachodniej.
Całkowita wielkość zbiornika to 15 m szerokości, 50 m długości i 4 m głębokości. Drugi etap pracy zajął nam 4 dni robocze i polegał na wyłożeniu izolacji wewnętrznej oraz połączeniu jej z izolacją zewnętrzną, przez co szczelność zbiornika jest dwuskładnikowa (izolacja zewnętrzna z folii, płyta betonowa izolowana dodatkowo silikonami uszczelniającymi i izolacja wewnętrzna).
Dbałość o ochronę środowiska w przypadku tego gospodarstwa jest wręcz wzorowa i mamy nadzieję, że więcej tego typu robót będziemy wykonywać, bo tutaj żyjemy, tym powietrzem oddychamy i tutaj wychowujemy nasze dzieci, więc tutaj powinno nam zależeć na jakości wody, powietrza i gleby.


 

SUPER ZBIORNIK!

W jednej z miejscowości w województwie zachodniopomorskim wykonywaliśmy zbiornik na zwierzęce nieczystości płynne o powierzchni dna 50  m x10 m i wysokości 3 m. Praca nie tyle trudna technicznie, co trudna "fizycznie" ze względu na wielkość zbiornika i masę własną folii (900 g/1 mkw).
Pierwszy etap pracy wykonaliśmy w ciągu 3 dni, następny będziemy wykonywać za 6 tygodni, po związaniu betonu na dnie zbiornika.


 

TAKIE RZECZY TAKŻE U NAS!
Na przełomie lipca i czerwca, nasza firma wykonywała zadaszenie konstrukcji kortów tenisowych w Gorzowie.

Cała praca była dla nas dużym wyzwaniem ponieważ konstrukcja warstwy izolacyjnej była zatopiona pomiędzy folie hydroizolacyjne. Efekt naszej pracy możecie Państwo zobaczyć na załączonych fotografiach.

 

 

folia zbrojona rusztowaniowa


 

IZOLACJA DACHU
W pierwszej połowie lipca 2016 roku naprawialiśmy dach płaski, wcześniej izolowany metodą "papy i lepiku". Niestety 5 letni okres użytkowania, zastosowanie najprawdopodobniej "taniej papy", doprowadziły do utraty jakiejkolwiek szczelności pokrycia.
Dach pokryliśmy warstwą geowłókniny o gramaturze 200, na którą przyszła folia PCV, która całkowicie uszczelniła system dachowy.
Klient otrzymał od nas 25-letnią gwarancję na szczelność pokrycia.
My ze swojej strony przestrzegamy przed "izolowaniem" wątpliwej jakości "papą na lepiku". Prowizoryczne zabezpieczanie dachu tą metodą powoduje to, że naprawa pokrycia jest znacznie trudniejsza i droższa, niż wykonywanie izolacji dachu plandeką od początku.

 

prowizoryczne zabezpieczenia dachu


 

KOLEJNE ZADANIE
Tym razem nasza drużyna otrzymała zlecenie zabezpieczenia czasowego systemu solarnego na jednej ze szkół w województwie zachodniopomorskim. Nasza praca polegała na wykonaniu kapturów zabezpieczających solary w okresie wakacyjnym. Brak uczniów w szkole powoduje brak odbioru ciepła z systemu solarnego, to z kolei powoduje awarie całego systemu.
Firma nasza wykonała zabezpieczenie na 96 solarów i zamontowała je na dachu budynku.


 

PLANDEKA W 8 GODZIN
Oprócz plandek na duże samochody, wykonujemy także masę plandek zabezpieczających na małe auta dostawcze i przyczepy samochodowe. Czas wykonania jednej plandeki nie przekracza więcej niż 8 godzin, klient najczęściej odbiera
auto tego samego dnia, a do wyboru dajemy trzy podstawowe gramatury plandeki na przyczepy samochodowe: 650g, 750g i 900g (wykonywana plandeka jest w gramaturze 900).


 

ZADASZENIE HALI SPORTOWEJ
W chwili obecnej jesteśmy w trakcie wykonywania plandeki zabezpieczającej
halę sportową w Gorzowie. Inwestycja składać się będzie z kilku boisk, wszystko pod jednym ogromnym dachem. Nasze zadanie to stworzenie plandeki okryciowej, która to wszystko przykryje i zaizoluje.
Nasza praca jest o tyle nowatorska, że izolację termiczną, czyli folię pęcherzykową o podwyższonych parametrach zamykamy w dwóch warstwach folii PVC.
Przewidywana ilość zużytej folii na wykonanie plandeki to 2400 mkw, czyli będzie to największe zadaszenie jakie wykonaliśmy do tej pory.


 

DODATKOWE WZMOCNIENIA
Tym razem nasza plandeka będzie użytkowana na samochodzie przewożącym złom. Zlecenie o tyle inne od pozostałych, że użytkownik wymagał od nas zainstalowania dodatkowych wzmocnień.
Praca wykonana rekordowo szybko, gwarancja na trwałość folii i jakość połączeń- udzielona, ochrona posprzedażowa także zapewniona (każda plandeka wykonana w naszej firmie, uszkodzona w wyniku działań "sił wyższych" zostanie przez nas naprawiona poza jakąkolwiek kolejką zleceń).


 

HALA MAGAZYNOWA
Pod koniec listopada wykonywaliśmy jeszcze jedno zabezpieczenie hali magazynowej w jednej z nadmorskich miejscowości. Wielkość zadaszenia to 1067 mkw zużytej folii o gramaturze 900.

Praca na placu budowy była dla nas nie lada wyzwaniem ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne i konieczność połączenia ze sobą folii, która już była na hali magazynowej, z nową plandeką, którą wykonywaliśmy my.


 

ZABEZPIECZENIE HALI MAGAZYNOWEJ
W piątek 13 listopada 2015 roku zakończyliśmy wykonywanie zabezpieczenia hali magazynowej w jednej z myśliborskich firm. Wielkość hali to 347 mkw i w całości praca została wykonana przez pracowników naszej firmy, najpierw w naszych halach produkcyjnych, później w siedzibie klienta.

Zabezpieczenie wykonaliśmy z folii PVC, o gramaturze 900, wykonanej w technologii 3 warstw. Na folię i naszą pracę udzieliliśmy klientowi 10-letniej pisemnej gwarancji.


 

ZABEZPIECZENIA TYMCZASOWE
Oprócz wielkich i bardzo skomplikowanych zabezpieczeń hydroizolacyjnych wykonujemy także rzeczy małe i dość proste, które rozwiązują problemy naszych klientów. Dach wcześniej pokryty był płytą falistą, która niestety wbrew oczekiwaniom klienta, po kilku latach ulegała całkowitemu zniszczeniu.

Dach zabezpieczyliśmy folią hydroizolacyjną PVC, klientowi udzieliliśmy 10-letniej gwarancji na trwałość zadaszenia, a wszystko kosztowało 3 razy taniej.


 

A PO PRZYCZEPKĘ...
Już od kilku lat rozwiązujemy problemy właścicieli wszelkiego rodzaju przyczep, przyczepek, zadaszeń, naczep i osłon. Zachęcamy do korzystania z naszych usług.


Pracujemy na najwyższych gramaturach dostępnych w Polsce, oferujemy plandeki pod każde indywidualne zamówienie i jesteśmy po prostu dobrzy w "te klocki"